Schema juniorträning vt-18     

Start 12 januari 2018

Måndag               

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

14.00
 

Tränare:  Carl     08-09
Måns Berggren
Viktor Berggren
Sixten Caneus
Ebbe Fransson
Felix Haeggman
Carl Hansson
Jonathan Webb Hurve
Otto Wågenberg
 

    ABONNEMANG

15.00
 

Tränare: Martin  05-07
Viktor Argus
Samy Krim
Stina Linde
Alvar Ulestedt

 

 


 

ABONNEMANG

16.00

Tränare: Åke       04-07
Alma Carlsson
Tuva Haeggman
Tuva Johansson
Lisa Kjellberg
Selma Sundström
 

Tränare:  Carl
Celine Dimoulios
Rebecka Therese Jerlardtz
Francesca Porcile
Nathalie Rantzer

Tränare:  Martin & Hannes         02-04
Samuel Andersson, Elliot Berg, Alan Cakici, Jacob Melakari, Karl Holm, Isak Andersson Keise, Hampus Lundin,
Khalil Salame, Gabriel Tinnert

 

17.00-18.00
Tränare: Åke & Carl
Felicia Dervå, Carl Joelsson, Gustav Joelsson, Malte Landin, Hannes Liljegren, Albin Olsson, Aron Sarenwald, Ida Sundås, Carl Valfridsson

17.00-18.00
Tränare: Martin
Albert Georgsson

Love Kanje
Marcus Naesström
Hugo Waldem
Ludwig Waldem

18.00-18.30
Tränare: Åke & Carl
Felicia Dervå, Carl Joelsson, Gustav Joelsson, Malte Landin, Hannes Liljegren, Albin Olsson, Aron Sarenwald, Carl Valfridsson

18.00-19.00
VUXENKURS
Tränare:
 
Ida

 

18.30-19.00
A-laget, spelande tränare:
Carl
Niklas Andersson, Viktor Emlund, Gustav Joelsson,  Adam Svensson,
Carl Wickman, Carl Valfridsson, Pawel Wrobel, Marcus Bergman

 

19.00-20.00
A-laget, spelande tränare:
Carl
Niklas Andersson, Viktor Emlund, Gustav Joelsson, Adam Svensson, Carl Wickman, Carl Valfridsson, Pawel Wrobel, Marcus Bergman
 

19.00-20.00
VUXENKURS
Tränare: Ida
19.00-20.00
ABONNEMANG

Tisdag                      

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00

Tränare:  Åke  06-07
Kelly Hörvin
Natasha Olsson
Hilma Törnblad
Alvar Ulestedt
 

 

 

 

16.00

Tränare:   Åke      05-07
Linnea Berglund
Filippa Dervå

Stina Linde
Tyra Lundquist

Evelina Persson

 

Tränare: Martin 04-06 
Elliot Berg
Kaj Buchs
Arvin Caka
Maximillian Hagström
Jakob Melakari
Viggo Sundlöf

 

 

17.00

Tränare: Åke & Martin                     
Malte Andersson, Felicia Dervå, Carl Joelsson, Gustav Joelsson, Malte Landin, Hannes Liljegren, Carl Nygren, Albin Olsson, Aron Sarenwald, Adam Svensson,  Carl Valfridsson, Carl Wickman
 

18.00
 

Tränare:  Ida        06-09
Wilhelm Hedebäck 
Gustav Johansson 
Pelle Rautio 
Theo Yderland  
  Tränare: Martin
Adam Andersson
Wilhelm Björneklint
Jonathan Karlsson
Victor Nelson

Oscar Ranebo
Katrin Rantzér
 
ABONNEMANG

 

19.00
-
20.00

VUXENKURS
Tränare: Ida

Tränare:   Martin                               99-03
Hilda Andersson, Melker Andersson, Pontus Andersson,
Alan Cakici, Oliver Egertz,
 Viktor Ekström, Elin Nilsson,
Isak Talts
 
 

 Onsdag                             

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00

Tränare: Åke        07-08
Gustav Arnesson
Tim Carlzén
 
Gustav Davidsson
David Ohlsén

 
Tränare: Carl
Johan Lindgren   
Aril Mehmeti   

Harry Toftskär  
Arvid Wollin-Lantz  
Tränare: Martin          04-07
Vide Axheden
Filip Gummesson
Daniel Petersson
Nils Yngvesson
 

16.00

Tränare: Åke       02-04
Hanne Adolfsson, Signe Baeck, Greta Hagström,
Melanie Johansson, Ida Ranebo, Ingrid Signert,
Tess Forsberg
Tränare: Carl      05-06
Albert Georgsson
Rebecka Therese Jerlardtz
Marcus Naesström
Francesca Porcile
 
Tränare: Martin
Malte Andersson
Love Kanje 
Hugo Waldem

17.00
-
18.00

Tränare: Åke    06-09
Adam Karlsson 
Henning Kvarmo   
Filip Kvillner   
Rasmus Nicklasson 
Gustav Esbjörnsson 

Tränare: Carl  
Lio Ballantyne, Alfred Dahlgren,  Jakob Henmalm, Erika Keanius, Hillevi Löfgren, Ingrid Schingaglia, Isak Talts,
Ludvig Waldem

 

Tränare:  Martin 05-07
Arvin Caka
Noa Harding
Sarantis Maitis
Elof Rothstein
Charlie Tyrén
Wille Westerman

18.00
-
19.00

    Tränare:    N.B   05-07
Fredrik Forsberg

Annie Götblad
Lova Jervehed
Alex Johansson
Otto Tjernberg
Nea Tyspier

 

 Torsdag 

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

15.00
 

Tränare: Åke 
Anton Karlsson
Martin Dzedins  
Oscar Gustafsson
Gunnar Signert  
Wille Stjärne  
    Tränare: Martin  06-08 
Sigrid Alvunger
Louise Hellsten
Vendela Kleivard
Cornelia Lindestam
Sara Stjärndahl
Signe Tobring
 
 

16.00

Tränare: Åke & Carl
Axel Almqvist, Simon Dahlqvist, Gustav Davidsson, Theo Forsberg, Lowe Johansson,
Vilgot Juliusson, Adam Hagström, Samy Krim, Elias Petersson, Edvin Petersson,  Gustav Stenvinkel, Hugo Thunborg,  Samuel Wamsjö, Martin Wangenheim    
 
 

17.00

Tränare: Åke 
Alice Fransson
Alva Olsson
Victoria Schingaglia
Maja Sieczko
Tränare: Carl
Hilda Andersson, Melker Andersson, Pontus Andersson,
Oliver Egertz, Erika Keanius, Hillevi Lövgren, Editha Mehmeti, Elin Nilsson
Tränare:  Martin & Aron 
N.B
10-12
MINI-TENNIS 

Amanda Akhgar
Valter Dahlén
Philip Danielsson
Loui Ekström
Eskil Hagelin
Olivia Herbertsson
Vilgot Hillman
Valter Hofvergård
Viggo Jervehed

Theo Petersson
Ella Salenborg
Annie Sonesson
 

 

18.00-19.00
Tränare:
Åke & Martin
Malte Andersson, Felicia Dervå, Carl Joelsson,
Malte Landin, Hannes Liljegren,
Carl Nygren,  
Albin Olsson, Aron Sarenwald
Tränare: Carl  
Gustav Joelsson
Adam Svensson
Carl Valfridsson
18.00-19.00
ABONNEMANG
  19.00-19.30
Tränare: Martin
Felicia Dervå, Carl Joelsson, Malte Landin,
Hannes Liljegren, Albin Olsson, Aron Sarenwald, 
Carl Nygren, Malte Andersson
 

19.00-20.00
Tränare:
Carl  
Albert Georgsson, Rebecka Therese Jerlardtz, Love Kanje, Emilia Karlsson, Alex Skoglund, Marcus Naesström,
Hugo Waldem

19.30-21.00
A-Laget Tränare: Martin

Gustav Joelsson, Daniel Malmgren, Adam Svensson,
Carl Wickman, Carl Valfridsson, Niklas Andersson

Fredag   

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

14.00

Tränare:      11-13     N.B
MINI-TENNIS
Carl
 
Hjalmar Arnesson
Alexander Hussfelt
Alfons Lönnbom
Noel Kangefjärd
Carl Olsson
 
    ABONNEMANG

15.00

Tränare: Carl  
Filippa Dervå
Celina Dimoulios
Natalie Rantzer
Hilma Törnblad
Tränare: Martin       09-11
Wilhelm Björneklint
Theodor Dimoulios
Floyd Kanstrup
Victor Nelson

Katrin Rantzer
Hannes Wamsjö
   

16.00

Tränare:Carl & Aron 09-12
MINI-TENNIS
Elsa Augustsson
Josefin Naesström
Hilding Nyblom
Märta Nyblom
Nellie Nyblom
Signe Nyblom
Charlotta Roosling
Harriet Sandebäck
Hanna Sandelin
 
Tränare: Martin      06-08
Emil Erngård
Ludvig Horn af Rantzien
Maximilian Hagström
Alvin Johansson

Astrid Rothstein
Gustav Sibbmark
  ABONNEMANG

17.00

Vuxenkurs:
Tränare: Carl
Tränare: Martin
Ulisse Bocchio
Adam Hagström
Hannes Lövgren
Martin Ottosson
Oscar Svanfeldt
   

Lördag   

Kl

Bana 1

Bana 2

Bana 3

Bana 4

10.00

  ABONNEMANG ABONNEMANG ABONNEMANG

11.00

Tränare:
Fredrik Forsberg
& Hannes Liljegren

MINI-TENNIS  N.B 09-12
Isak Hadzic
Erik Holm
Carl-Henrik Isfalk
Vendela Lindqvist
Hugo Nyblom
Maja Nyblom
Ella Salenborg

Lill Sundin

Stella Svensson
Svante Svensson
 
 


 

 

 

12.00

Tränare: 08-10
Fredrik Forsberg
Klara Saliba Andersson
Tuva Nilsson 
Sigrid Nyberg 
Ciara Östh 
 
     

13.00

Tränare: 08-10
Fredrik Forsberg
Lucas Bishop
Sam Decker

Elias Lindberg   
Lukas Saliba Andersson
 
     

14.00

Tränare:     04-07
Fredrik Forsberg
Adam Andersson, Viktor Argus, Alexander Franzén,
Maja Granton, Anna Kobylanska,
Elias Nilsson
Adis Sipo, Gustaf Svanfeldt
 
   

             

 


Senast uppdaterad 2018-02-27 Webbmaster